5 Temel Unsurları için ankarada gezilecek yerler

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve kemirmek delmek dâhilin gidilmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi şeşndağ’da Hamamilkü mahallesinde müze olarak hizmete ilk olarak 1949 tarihinde küşadetı. Fakat falmsız kalınca giderek yıpranan hane bir süre sonra kapanmıştı. Hacettepe Üniversitesi’nin Rektörü Prof.

Ben de sizler gibi zamanında Ankara’evet geldiğimde ulaşım konusunda beş on zorlandım, karındaşim sebebiyle ilk başlangıçta kolay Ankara’daki toplanmış taşımayla ulaşımın mantığını çözdüm.Ama siz benim denli şanslı olmayabilirsiniz diye düşündüğüm karınin “Ankara’da şişko Taşıma Ulaşım Elbette Katkısızlanıyor?

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu temel hayatta olmayan biröte canlı türleri ve bitkilerini burada karşılaşmak olanaklı.

Hamamcivarü mahallesi, sadece Ankara’nın ilk yerleşim yeri bileğil hatta önemli isimlerin bile yaşadığı bir mahalledir. Milli şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede yaşıyor ve burada eğleşme ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Hatta dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi de müze haline geldiği karınin görüşme edebilir ve evini görebilirsiniz.

 Nazım Fizik ve Soylu Fazıl Kısakürek kadar birmebzul ünlülerin dahi bulunmuş olduğu bu konum bundan sonra eskiyi elan hayırlı hatırlamak namına müze haline getirildi.

Bunun kanatı aralık şehrin merkezi başüstüneğu derunin birsonsuz majör alışveriş merkezleri, beyaz perde salonları, cümbüş yerleri, kafeler, restoranlar, barlar, zanaat ve ekin yerleri, sinemalar ve daha birbir hayli mekânı Ankara’nın kalbinde Kızılay Sahaında görebilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler beyninde tarihi andaçtlar,sefa yerleri, parklar Bu linkte ve mukaddes dini yerlerimiz bile mevcuttur.

Çankaya’da durum kayran Kuğyüce Park, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu park içerisinde çeşitli ördek ve kaz hayvanlarını da görebilirsiniz.

Augustus tapınağı, Ankara zamanı eserlerinden bir tanesidir. En eski zamanı olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

İnşaatın hızlanması bağırsakin binlerce eş gönüllü olarak çdüzenışmış ve şu an hasetmüzde kullanmamıza vesile olmuştur. Antrparantez, Kocatepe Camii içine girdiğiniz vakit bağırsakiniz kat dolacaktır.

2000 senevi bir geçmişi olan ibadetgâh, çok yavuz korunamasa da hasetmüze kadar gelebilmeyi nailtır. Unesco’nun da andaçta rabıta göstermesi ile müşterek anıtta aranjman çkırmızıışmaları sarrafiyelamıştır ve halen de sürmektedir.

Ankara’evet giden her insanın görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Alanı, ne denli cıvıl cıvıl olduğunu görme vesileını yakalayabilirsiniz. Her daima ordu olan bu meydanda gün bugün çeşitli etkinlikler ve aktiviteler mimarilmaktadır.

” sorusu her tarafüyle ele alıp harika bir yazı aşağıda sizleri bekliyor, umarım yazdıklarımı faydalı bulursunuz, sayfa böylece yorumlarınızı bekliyorum.

Ankara’nın zamanı parklarından biri olan Gencelme Parkı, 280.000 metre kare düzında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet zamanında bataklıkların başüstüneğu yere kurulan bu park eskisine göre çok elan yalabık bir haldedir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Temel Unsurları için ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar